cała polska

Domy BIO

Zdrowe, eleganckie i solidne domy na lata. Pomysł na dom dla rodziny. 

Keramikplatte – mamy na to patent! Trwała technologia oparta na niskoprzetworzonych, zdrowych dla człowieka materiałach.

ekologiczne & zdrowe rozwiązania

Prawdziwa ekologia to nie tylko tu i teraz, to cały proces, który został tu szczegółowo zaplanowany dla zdrowego i wygodnego życia.

technologia zastrzeżona patentem

Nie mamy konkurencji na rynku, technologia o której piszemy poniżej jest unikalna, opracowana m.in. przez inż. Politechniki Warszawskiej.

trwałe & bezpieczne budynki na lata

Gwarancja aż 50 lat, budowany bez chemii, solidne podstawy, z materiału ognioodpornego (klasa A1) i mrozoodpornego.

 

szybkość realizacji również “pod klucz”

Cały proces od podpisania umowy i wyboru działki trwa 6 miesięcy, w tym budowa domu zaledwie 10 tygodni do stanu deweloperskiego.

Keramikplatte - domy bio, pasywne, dla alergika
Zdrowie & Bezpieczeństwo
Technologia idealna dla osób zmagających się z alergiami, bo dzięki swoim parametrom domy nie są podatne na grzyby i pleśń, nie ma w nich szkodliwego styropianu, ani niepotrzebnej chemii
Trwałość & szybkość
Wykonanie, materiały o najwyższej trwałości i znakomitych parametrach, lepszych niż inne komercyjne technologie firm działających na rynku. Projektujemy pełnobranżowo w oparciu o zasady fizyki materiałowej. Z powodzeniem możemy dać gwarancję na konstrukcję nawet 50 lat. A dom powstanie w 6 miesięcy od podpisania umowy.
Ekologia w cenie
Technologia czysta dla środowiska, również w procesie produkcji w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. A materiały po latach nie zanieczyszczą środowiska w takim stopniu jak powszechnie stosowane materiały budowlane.
Ekonomiczne zero energetyczne
Konstrukcja i dobór parametrów jako budynki zero lub plus energetyczne pozwolą znacznie zmniejszyć koszty użytkowania przez lata. Technologia i przemyślane rozwiązania umożliwiają zapewnienie niespotykanej stabilności temperaturowej, a inwestycja zwarca się zauważalnie w kolejnych latach użytkowania.
Personalizacja domu
Każdy projekt personalizujemy zgodnie z gustem i oczekiwaniami klienta, możliwościami terenu i zalet okolicy. Nasze domy mogą być zdrowe, trwałe, ekonomiczne i jednocześnie świetnie wyglądają.
Czemu właściwie keramzyt?

Właściwości keramzytu wynikają z jego wyjątkowej budowy. Jego porowatą strukturę wypełnioną powietrzem scala otoczka zewnętrzna nadająca keramzytowi wysokie własności wytrzymałościowe. Jest ognioodporny (klasa A1) i mrozoodporny. Ujemne temperatury nie wpływają na zmianę jego właściwości. Jego porowate komórki minimalizują chłonność wody, jedynie ułatwiają dyfuzję. Jego niewielka nasiąkliwość sprawia, że w warunkach wilgoci zachowuje właściwości termoizolacyjne i termoakumulacyjne i płynnie reguluje temperaturę pomieszczeń. Jednocześnie jego podwyższona wytrzymałość mechaniczna  przy jego lekkości odciąża konstrukcję. 

Keramzyt to materiał nieszkodliwy dla zdrowia. Nie emituje szkodliwego promieniowania naturalnego i toksyn. jest to naturalna glina, która w przeciwieństwie do tradycyjnej cegły po wypaleniu nie zawiera domieszek popiołów wielkopiecowych.

Brak w nim cząstek organicznych – nie jest podatny na procesy gnilne, działanie grzybów oraz gryzoni.

Ma dobre własności fonoizolacyjne i wysoką chemioodporność.

Ma właściwości eliminacji oddziaływania promieniowania magnetycznego poziemnych cieków wodnych oraz łatwość recyklingu.

Technologia Keramikplatte - Domy pasywne

Prezentowana technologia powstała na bazie ponad 25 letnich doświadczeń. Prace nad technologią trwały ponad 5 lat. W pracach udział brały zespoły projektantów specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwa.fizyki budowli czy magazynowania energii. Prace były konsultowane przy udziale ekspertów instytutów i uczelni wyższych. Technologia posiada zastrzeżenie patentowe.

Technologia Keramikplatte dotyczy ściany zewnętrznej konstrukcyjnej, jako panel ceramiczny z zastosowaniem do wykonania zewnętrznych przegród i ścian konstrukcyjnych oraz ścian wewnętrznych. Jest to połączenie cech technologii modułowych, technologii prefabrykowanych oraz technologii ceramicznych (odpowiednika Porotherm). Skomponowano ją z naciskiem na uzyskanie trwałego i pasywnego domu, z uwzględnieniem ekologicznych aspektów i długoterminowego wpływu na zdrowie mieszkańców.

Materiałem z którego składa się ściana jest wypalana glina – keramzyt, nie łączony spoiwem betonowym! Wypalane granulaty gliny – keramzyt posiada doskonałe właściwości izolacyjne, termiczne i akustyczne i stwarza korzystny mikroklimat w budynku. Ściana posiada parametry ściany dyfuzyjnie otwartej, ponieważ w całości skonstruowano ją tak, aby spełniała parametry projektowania i realizacji dla budynków wysoce energooszczędnych czy pasywnych.

Keramikplatte - domy bio, pasywne, dla alergika
70% keramzyt,
15% drewno klasyfikowane konstrukcyjne,
15% płyty konstrukcyjne

Technologia Keramikplatte jest pierwszą i jedyną jak dotąd na świecie technologią konstrukcji przegrody, gdzie jako rdzeń ściany wykorzystuje się niespoinowany zagęszczony keramzyt.

Na dzień dzisiejszy wszystkie inne dostępne technologie opierające się na keramzycie i reklamujące się jako keramzyt zbudowane są na bazie keramzytobetonu - a cechy fizyczne keramzytobetonu są inne niż cechy fizyczne czystego keramzytu!Proces inwestycji:

1. Analiza wybranej działki

2. Dopasowanie projektu – mamy w swoim zespole wszystkich niezbędnych specjalistów, aby Państwa dom był najwyższej jakości i odpowiadał Państwa potrzebom

3. Personalizacja elementów wybranego domu. Każdy z nas jest inny więc i każdy dom będzie inny. 

4. Doradzamy przy wyborze wykończenia – na życzenie architekt wykończy dom pod klucz.

5. Prowadzimy inwestycję na wszystkich etapach – jako inwestor zastępczy. 

"Zaprojektuj i Zbuduj" - formuła realizacji domu BIO

W podanej cenie dla warunków promocji zapewniamy kompleksowo:
– kompletne opracowanie projektowe i konstrukcyjne jako pełnobranżowe
– badanie geotechniczne gruntu
– mapę do celów projektowych
– pozwolenie na budowę (!)
– realizację w udziałem zespołu uprawnionych projektantów oraz z uprawnionym nadzorem osób posiadających zawodowe polisy OC
– realizację budynku: fundamentowanie; konstrukcja budynku – Keramikplatte (*)- opisy na podanych stronach www. i w zamieszczonych do pobrania katalogach )
– pokrycie dachu z akcesoriami / blacha „panel rąbek” ; stolarka ciepła PCV,
– ocieplenie fasadowe wełnami skalnymi wraz z tynkiem fasadowym;
– wewnątrz instalacja prądowa ;
– instalacja ogrzewania podłogowego;
– instalacja wod-kan;
– wentylacja mechaniczna (rekuperacja),-
– pompa ciepła ze zbiornikiem dla ciepłej wody użytkowej
– posadzki,
– ocieplenie oraz przed ściany i sufity wykonane z płyt włóknowo –gipsowych oraz gipsowych twardych – konstrukcyjnych.

– odbiory urzędowe
– stałość ceny przez okres realizacji
Budynek spełnia wymagania dla budynków całorocznych wg Warunków Technicznych obowiązujących w Polsce dla budynków wysoce-energooszczędnych.

budowa domu


Budynek spełnia wymagania dla budynków całorocznych wg Warunków Technicznych obowiązujących w Polsce dla budynków wysoce energooszczędnych.